دستور رييس هلال احمر براي پيگيري حقوق شهداي هلال احمر

[ad_1]رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: خانواده شهدای داوطلب هلال احمر استان زنجان در اقدامی ارزشمند باقی هزینه‌های مراسم برای شهدای داوطلب هلال احمر را به جمعیت اهدا کردند تا در راستای فعالیت‌های بشردوستانه هزینه شود.

به گزارش قدرنیوز؛ مسعود حبیبی در مورد حمایت‌های سازمان جوانان هلال احمر از خانواده‌های دو امدادگر داوطلب هلال احمر که چندی پیش در یک عملیات امدادرسانی در زنجان جان خود را از دست داده بودند افزود: مسئله‌ای که برای من بسیار ارزشمند و قابل احترام بود این است که خانواده این دو شهید اعلام کردند که باقی هزینه‌هایی که قرار بود برای مراسم ترحیم صرف کنند را به هلال احمر اهدا می‌کنند تا در راستای اقدامات جمعیت هزینه شود. این نگاه بسیار ارزشمند است و نشان می‌دهد که دو شهید ما در چه خانواده‌هایی بزرگ شدند و برای حفظ جان هموطنان و اقدامات بشردوستانه کار کردند.

وی در مورد اینکه آیا جمعیت هلال احمر برنامه‌ای برای حمایت از خانواده داوطلبانی که جان خود را از دست می‌دهند دارد، عنوان کرد: بر اساس قانون مسئولیت‌ها در قبال این جان باختگان مشخص شده است اما طبق دستور رئیس و دبیرکل جمعیت هلال احمر اقداماتی فراتر از آن انجام می‌شود و در خدمت خانواده‌های این شهدا هستیم.

حبیبی اضافه کرد: ریاست جمعیت هلال احمر دستور پیگیری و مکاتبه با مسئولان ذیربط را از طرف نماینده مقام معظم رهبری در هلال احمر داده است تا پیگیر حمایت‌هایی از بازماندگان این عزیزان که جان خودشان را در راستای خدمت از دست داده‌اند باشند و تمام مزایای شهدا برای این افراد لحاظ شود.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اظهارکرد: این خواسته عمومی اعضای جمعیت هلال احمر و رئیس آن است و امیدواریم مسئولان نسبت به این موضوع پیگر باشند و به اقدامات بشردوستانه این افراد برای خدمت به هموطنان توجه شود. نحوه کار آنها به گونه‌ای است که از هر نظر از دست دادن جانشان شبیه شهداست.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *