چرا فدراسيون فوتبال متن استعفاي اسدي را منتشر نمي‌كند؟

[ad_1]در حالی که نزدیکان اسدی می‌گویند وی استعفا نکرده، ساکت به نقل از تاج اعلام کرد این اتفاق رخ داده و در این شرایط تنها چیزی که می‌تواند روشنگری کند، انتشار نامه استعفای او است، البته در صورتی که وجود خارجی داشته باشد.

به گزارش قدرنیوز و به نقل از تسنیم , علیرضا اسدی در سمت دبیر کلی فدراسیون فوتبال جای خود را به محمد رضا ساکت داد اما هنوز مشخص نیست نحوه کنار رفتن او از این پُست مهم در فدراسیون به چه شکل بوده است.

 

پیش از کنار رفتن رسمی اسدی در گزارشی اعلام کرد که مهدی تاج فشارهایی را به او وارد کرده تا استعفای خود را تقدیم رئیس فدراسیون کند، اما اسدی حاضر به این کار نشده بود. به همین دلیل افراد قدرتمند و بسیار نزدیک به هم در فدراسیون، سناریوی کنار گذاشتن اسدی را به گونه دیگری نوشتند. این بار کارلوس کی‌روش و بیانیه‌های تند او را اهرم فشاری بر اسدی کردند. اهرمی که این بار جواب داد و با آماده شدن افکار عمومی و البته مصاحبه بسیار تند اسدی علیه سرمربی تیم ملی، اجرای نقشه کنار رفتن دبیر کل فدراسیون فوتبال عملی شد.

 

پس از کنار رفتن اسدی از سمت دبیر کلی فدراسیون فوتبال، روی سایت این فدراسیون اطلاعیه‌ای قرار گرفت که در آن نوشته شده بود: «بدینوسیله این فدراسیون به منظور جلوگیری از هرگونه اختلافات و ایجاد تنش در فضای شیرین به وجود آمده فوتبال که در سایه موفقیت‌های اخیر فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی به وجود آمده و در جهت رفع هرگونه تنش زدایی به اطلاع می‌رساند نظر به اینکه جناب آقای دکتر اسدی، دبیر کل محترم فدراسیون از مدتی قبل تقاضای کناره‌گیری از سمت دبیرکل را داشته و در این مورد با ریاست محترم فدراسیون فوتبال تفاهم گردیده است، لذا با توجه به خدمات صادقانه و شبانه‌روزی مشار الیه، ایشان کماکان همکاری خود را با فدراسیون به عنوان مشاور عالی ادامه خواهد داد. بدیهی است این تصمیم قبلاً گرفته شده و هیچگونه ارتباط با شرایط به وجود آمده در چند روز گذشته نداشته و ندارد».با اینکه در متن اطلاعیه فدراسیون فوتبال هیچ اشاره‌ای به استعفا نشده، اما نوشته شده اسدی «تقاضای کناره‌گیری» داشته و در این مورد با مهدی تاج تفاهم شده است. یعنی اسدی خواسته برود در حالی استعفایی نکرده است. این را نزدیکان به او می‌گویند و تاکید می‌کنند هیچ‌گونه استعفای از سوی اسدی به فدراسیون ارائه نشده است. اگر هم تقاضای کناره‌گیری کرده که باید این موضوع مکتوب باشد.

 

در عین حال ساکت شب گذشته گفت که تاج اعلام کرده اسدی استعفا کرده است. در این شرایط تنها راه این است که فدراسیون فوتبال متن استعفای اسدی را منتشر کند. این تنها کاری است که فدراسیون فوتبال باید انجام دهد تا این همه تناقض و ابهام در خصوص کنار رفتن اسدی از دبیر کلی فدراسیون فوتبال از بین برود. جایی که اطلاعیه‌های فدراسیون فوتبال، صحبت‌های مهدی تاج و صحبت‌های محمدرضا ساکت با پارادوکس‌هایی همراه است که ابهامات را بیشتر می‌کند.

 

مهدی تاج پس از کنار رفتن اسدی از دبیر کلی فدراسیون فوتبال با رسانه‌ها همکلام شد و جدا از اینکه هیچ اشاره‌ای به بیانیه تند کارلوس کی‌روش نداشت، اعلام کرد کنار گذاشتن دبیر کل جزیی از اختیارات اوست. تاج در این خصوص گفت: «اول از همه باید بگویم رئیس فدراسیون اختیار تعویض هر کادری را دارد. دوم اینکه چند تغییر دیگر را در فدراسیون به وجود آوردم که یکی از آنها کنار رفتن اسدی از دبیر کلی فدراسیون فوتبال بود». این در حالی است که محمدرضا ساکت به صورت زنده در شبکه خبر در این خصوص صحبت کرد و گفت که اسدی استعفا کرده است. همه اینها چیزی جز تناقض و پارادوکس نیست و بهتر است فدراسیون فوتبال در این خصوص شجاعت به خرج داده و تکلیف را روشن کند. اگر اسدی استعفا کرده، نامه استعفای او را منتشر کند و اگر دبیر کل فدراسیون فوتبال برکنار شده، این موضوع صراحتاً اعلام شود.

 

طبق بند 6-1 ماده 38 اساس‌نامه فدراسیون فوتبال اگر دبیرکل استعفا نکرده باشد، باید موضوع برکناری وی در هیئت رئیسه مطرح و درباره آن تصمیم‌گیری شود. اگر اسدی استعفا نکرده باشد – که گفته شده اینگونه نیست- باید موضوع برکناری او در هیئت رئیسه مطرح می‌شد و اگر اینگونه نباشد فدراسیون فوتبال مرتکب تخلف شده است.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *