کاهش 70 درصدی آورده رودخانه‌ها در مازندران/ پرهیز از روشن کردن آتش در جنگل

[ad_1]

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه برابر گزارش‌ها شاهد کاهش قابل ملاحظه بارش امسال در مازندران بودیم و همچنین آورده رودخانه‌ها نیز ۷۰ درصد کاهش یافت که زنگ خطر جدی محسوب می‌شود، گفت: با توجه به گرمای هوا خطر آتش‌سوزی در جنگل‌های استان افزایش می‌یابد که در این شرایط دشوار اطفا و مهار حریق بسیار دشوار است.

به گزارش شمال نیوز،حسینعلی ابراهیمی‌کارنامی امروز با اشاره به افزایش آتش‌سوزی از جنگل اظهار کرد: تصور نکنیم بحث تغییرات اقلیمی مربوط به کشور و استان ماست، بلکه تمام جهان را تحت تأثیر قرار داده است.

وی با بیان اینکه برابر گزارش‌ها شاهد کاهش قابل ملاحظه بارش امسال در مازندران بودیم و همچنین آورده رودخانه‌ها نیز ۷۰ درصد کاهش یافت که زنگ خطر جدی محسوب می‌شود، تصریح کرد: با توجه به گرمای هوا خطر آتش‌سوزی در جنگل‌های استان افزایش می‌یابد که در این شرایط دشوار اطفا و مهار حریق بسیار دشوار است.

ابراهیمی‌کارنامی با بیان اینکه حفظ محیط زیست یک وظیفه عمومی است، اضافه کرد: درخواست ما از جنگل‌نشینان، کشاورزان و دامداران این است که در صورت مشاهده حریق به محیط زیست و منابع طبیعی اطلاع دهند.

وی با تأکید بر اینکه افراد از روشن کردن آتش در جنگل‌های مازندران خودداری کنند، چرا که ممکن است خطرآفرین باشد، خاطرنشان کرد: در صورت ضرورت از مهار آتش مطمئن شوند، به این دلیل که یک جرقه آتش ممکن است بخش اعظمی از جنگل‌ها را به آتش بکشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران تصریح کرد: در بحث مهار آتش‌سوزی نیز با توجه به نداشتن جاده دسترسی و محدودیت امکانات متناسب با حجم گسترده حریم مواجه هستیم که انجام عملیات اطفا را با مشکل مواجه می‌کند.

ابراهیمی‌کارنامی در پایان گفت: حریق در جنگل‌ها علاوه بر اینکه موجب از بین رفتن ظرفیت‌های طبیعی می‌شود عواقب ناگواری ازجمله تولید گازهای مخرب را به دنبال دارد که باید به آن توجه جدی شود./فارس

ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com

شماره پیامک : 5000592323

 

working();

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *